מאמרים

התחביב הוא העבודה, העבודה היא תחביב

אם אתה אוהב את העבודה שלך ונהנה מהעיסוק ממנה ברמה היום יומית, כנראה שלא תעבוד עוד, אפילו יום אחד נוסף בחייך. לא ממש חשוב מי ההוגה של המשפט החכם הזה, אך בטוח כי הכוונה במקרה זה היא ברורה ורהוטה. מי שנהנה מיום עבודה כמו שהוא נהנה מעיסוק בתחביב, סביר שיהיה מאושר ונרגש בכל יום בו הוא מקדיש זמן לפרנסתו. תמיד כשאנחנו מתבוננים על שחקני כדורגל, מאמנים או מוזיקאים אנחנו אומרים לעצמנו ( או אפילו מקנאים בסתר לב ) איזה כיף לבן אדם הזה, עובד ומתעסק כל יום בדבר שהוא הכי אוהב לעשות ועוד מקבל תשלום.

בעלי מקצוע ממקצועות שונים חשים שחיקה ככל שחולפות להן השנים. אם יש מזל לאדם שעוסק בתחום שהוא מעט זר לו ולא מהווה חלק אינטגרלי מעולם התוכן וההנאות שלו, הוא יצליח למשוך כמה שנים בתחום, חרף שיעמום וחוסר רצייה, עד שתגיע שחיקה ושובע. כאשר אתה עסוק בעסק לצורך פרנסה בלבד, עריכת דין, הסרת שיער או שמא מדביר חרקים, חזקה עליך שתוכל להתקיים בכבוד לפרק זמן מסוים, אך עובד על זמן שאול. אם אתה לא מגובה בתחושת שליחות והנאה, לא ימשיך הרומן הזה להתקיים לאורך זמן, ברבות הימים אתה תוכרע על ידי שגרה שאיננה יכולה לספק בך את "הדרייב" לאורך זמן.

אם העבודה היא תחביב שלך והתחביב שלך הוא העבודה, מה יותר טוב מזה? רק תחשבו על אנשים שמסקרים או מפרשנים ארועי ספורט שגם לו היו צופים מן המניין, עדיין היו בוחרים להעביר את הזמן בצפייה באותו ארוע ממש.

המשך מאמר