מאמרים

טיול בעקבות אפייה

אחד התחביבים החביבים ביותר על נשים, אחרי שופינג כמובן, הוא אפייה. תחום הקונדיטוריה שהתפתח מאד בישראל בשנים האחרונות הפך לענף ספורט נשי, תחביב רחב מימדים שאפשר לפגוש כמעט בכל מקום. ספרי האפייה נמכרים היטב בחנויות, תוכניות על אפייה צצות בכל ערוץ ועשרות פורומים ברשת האינטרנט מוצפים במידע על אפייה. גברים אפשר להעסיק עם מידע על גינון, פרזול שערים מאלומיניום או כדורגל, אבל נשים, רק תנו להם ספר אפייה טוב ותחביב האפייה משתלט על חייהם בחדווה. נכון שאנחנו נשמעים קצת שוביניסטים ואולי זה המקום לציין שגדולי הקונדיטורים בעולם הם דברים, אך בישראל, לפחות היום, הנשים הן ששולטות בתחביב האפייה בבית.

מה הופך את האפייה לתחביב כל כך פופולרי, כניראה שהתוצאה המתוקה. אם נחשוב על זה היטב נגלה שיש כאן מעין פרדוקס סמוי, משום שנשים עסוקות מאד בגזרה שלהם ובדיאטות מכל סוג, ואז מגיעות העודות והשוקולדים לחייהם והן מניחות להם לכבוש אותם, כיצד? כניראה שהסוד הוא הפוך, נשים אוהבות לאפות, כדי שאחרים ישמינו, יודעים מה, יכול להיות שזו מזימת ההשמנה המתוקה והגדולה ביותר שידעה ישראל.

ובינתיים כל עוד התנור מתחמם נספר לכם מה דרוש לאופה טוב או קונדיטורית טובה. לפני הכל דיוק. אפייה היא סוג של כימיה. בדיוק כך, אפייה היא מדע מדוייק, כל מי שמנסה לתחמן או לעגל פינות ימצא את עצמו נבוך מאד מול תבנית עוגה שטוחה מדי, קשה מדי או סתם לא תפוחה דיה.

המשך מאמר